Tisková prohlášení - seznam

REKONSTRUKCE KŘIŽOVATKY PODĚBRADSKÁ – PRŮMYSLOVÁ – KBELSKÁ SPĚJE KE KONCI

Praha 25. dubna 2023 – Technická správa komunikací (TSK) dokončuje rozsáhlou rekonstrukci křižovatky Poděbradská – Průmyslová – Kbelská v Městské části Praha 9 a 14. V závěrečné fázi dojde k nezbytným dopravním omezením.

Využijeme i dva prodloužené víkendy, kdy je intenzita dopravy v Praze nižší, a provedeme práce, které by při jen částečném omezení dopravy trvaly i několik týdnů. Křižovatka bude celá v provozu 8. května 2023.

V období od 26. 4. do 8. 5. 2023 proběhnou finální práce, při nichž budou upraveny znaky inženýrských sítí a položeny nové povrchy vozovky.

Práce na rekonstrukci křižovatky jsou rozděleny na jednotlivé etapy s tímto dopravním omezením:

10. etapa: 26. 4. (6:00) – 29. 4. 2023 (6:00) – směr z centra bez omezení. Směr do centra bude průjezdný jen jedním jízdním pruhem a lze odbočit do Kbelské ulice. Odbočení do Průmyslové lze jen jedním jízdním pruhem.

11. etapa: 29. 4. (6:00) – 1. 5. 2023 (15:00) – uzavírka severního jízdního pásu křižovatky Kbelská
x Poděbradská x Průmyslová směrem do centra (směr Libeň). Nebude možné projetí křižovatky po komunikacích Kbelská a Průmyslová, ulicí Poděbradská bude možné projetí v režimu jeden jízdní pruh směrem z centra a druhý jízdní pruh směrem do centra (režim 1+1). Odbočení do komunikace Kbelská bude zakázáno, odbočení do komunikace Průmyslová bude povoleno pouze ve směru z centra.

Objízdné trasy: Novopacká, Českobrodská, Broumarská, Pražský okruh, Spojovací, K Žižkovu.

12. etapa: 1. 5. (15:00) – 6. 5. 2023 (6:00) – nebude možné odbočit z Poděbradské ulice směrem z centra do Průmyslové. Směr do centra bez omezení.

Objízdná trasa z centra: Poděbradská, Chlumecká, Pražský okruh.

13. etapa: 6. 5. (6:00) – 8. 5. 2023 (15:00) – uzavírka jižního jízdního pásu křižovatky Kbelská
x Poděbradská x Průmyslová směrem z centra (směr Černý most). Nebude možné projetí křižovatky po komunikacích Kbelská a Průmyslová. Ulicí Poděbradská bude možné projetí v režimu jeden jízdní pruh směrem do centra a druhý jízdní pruh směrem z centra. Odbočení do komunikace Průmyslová bude zakázáno. Odbočení do komunikace Kbelská bude povoleno pouze ve směru do centra.

Objízdné trasy: Novopacká, Českobrodská, Broumarská, Pražský okruh, Spojovací, K Žižkovu.

Časy jsou předpokládané a mohou se mírně lišit kvůli úpravám světelného signalizačního zařízení (SSZ)
a postupu prací.

Schéma objízdných tras:

Zhotovitel: BES s.r.o.

https://opravujeme.to/action/977/