Tisková prohlášení - seznam

TSK DOKONČÍ REKONSTRUKCI ČÁSTI KOMUNIKACE PRŮMYSLOVÁ

Praha 20. června 2024 – Technická správa komunikací (TSK) se již v pondělí 24. 6. 2024 vrací na Průmyslovou ulici. Během letních prázdnin zde bude pokračovat v její celkové rekonstrukci. Tentokrát v opačném směru, než tomu bylo v předcházejícím roce. Opraví se úsek mezi ulicemi Tiskařská a U Stavoservisu ve směru na Hostivař.

V úseku projede v pracovní den až 53 tisíc vozidel, včetně tranzitní nákladní dopravy. Komunikaci to proto řadí nejen mezi jednu z nejvytíženějších v metropoli, ale částečně supluje i nedostavěný vnější okruh. Aktuálně probíhají přípravné práce. Stavba je plánována na letní prázdniny, kdy je intenzita dopravy nižší. Avšak i v době přípravných prací a při samotné uzavírce musí řidiči počítat s omezením, které způsobí značné komplikace ve východní části Prahy a zdržení zejména v dopravních špičkách.

Během přípravných prací v období 24. 6. – 28. 6. 2024 budou, stejně jako v loňském roce, vybudovány přejezdové prahy, které pomohou zajistit dopravní obslužnost oblasti.

Samotná rekonstrukce 600 m dlouhého úseku mezi ulicemi Tiskařská a U Stavoservisu ve směru na Hostivař proběhne od 1. 7. do 31. 8. 2024. Součástí stavebních prací bude výměna celé konstrukce komunikace, úprava odvodnění, obnovení dopravního značení a bude vybudován nový záliv pro zastávku MHD.

Dopravní omezení

  • Po celou dobu rekonstrukce bude celý úsek Průmyslové uzavřen a provoz bude veden jedním jízdním pruhem v protisměru na druhé polovině komunikace.
  • Ve směru na Hloubětín dojde také k omezení provozu, tj. uzavření jednoho jízdního pruhu.
  • Nájezd z ulice Tiskařská na Průmyslovou bude uzavřen.
  • Vjezd do obchodního centra a spalovny zůstane zachován s omezením.
  • V první části oprav v termínu 29. 6. - 8. 7. 2024 nebude možný výjezd z ulice U Technoplynu do ulice Teplárenská, od 9. 7. 2024 bude už vjezd do ulice Teplárenská umožněn.
  • MHD zastávka „Spalovna Malešice“ bude po dobu rekonstrukce vyloučena z provozu. Cestující mohou využít zastávku za dopravním omezením „Zamenhofova“ naproti Fashion Areně.

Situace: 29. 6. – 8. 7. 2024

 

Situace: 9. 7. – 31. 8. 2024

 

Zhotovitel: EUROVIA CS, a. s.

https://opravujeme.to/action/1786/