Tisková prohlášení - seznam

Sto stromů pro Prahu 7

Úspěšný projekt „sto stromů pro Karlín“ má pokračování. Včera se na tom dohodli zástupci Prahy 7, Magistrátu HMP a Technické správy komunikací hl. m. Prahy, a.s. (TSK). První výsadba by mohla začít v podzimních měsících a zbytek bude dosazen na jaře 2018.

„Vítám iniciativu městské části, která je konstruktivní a založená i na vlastní aktivitě a nejen na očekávání, co pro ně mohou udělat jiní. Tato spolupráce s Prahou 7 funguje, a proto jim rádi vyjdeme vstříc a spolu s TSK necháme dosadit sto nových stromů. Pevně věřím, že ostatní městské části se nenechají zahanbit, k této skvělé iniciativě se připojí a přijdou rovněž s návrhy,“ uvedl náměstek pro dopravu Petr Dolínek.    

„Praha 7 je centrální městskou částí, kde se v plné míře projevují klimatické změny letním přehříváním.  Současně pociťujeme nedostatek stromů v ulicích, a proto pracujeme na projektech možných výsadeb a máme velký zájem o rozšíření spolupráce s hlavním městem a TSK tak, abychom mohli zvýšit počet stromů jak v ulicích, tak i na všech dalších pozemcích, kde to bude možné,“ doplnil Ondřej Mirovský, místostarosta Prahy 7.

Výsadba a dosadba stromů by měla proběhnout ve 3 režimech:

1) Dosadba nebo výměna stromů suchých nebo nemocných na stávajících místech ve správě TSK.
2) Nová výsadba na místech ve správě TSK určených a prověřených MČ Praha 7.
3) TSK sama vytipuje pozemky na MČ Prahy 7 ve správě TSK na novou výsadbu a prověří je z hlediska průběhu sítí.

 

Akce Sto stromů pro Karlín