Tisková prohlášení - seznam

Na P+R Rajská zahrada se rozšiřuje provozní doba

Technická správa komunikací hl. města Prahy rozšiřuje provozní dobu u pilotního projektu nočního a víkendového stání na parkovišti P+R Rajská zahrada. Od 1. dubna tak budou moci automobily v rámci tohoto projektu parkovat ve všední dny od 17,30 hodin do půl osmé ráno druhého dne

Dosud to bylo o hodinu méně. Ve dnech pracovního klidu bude parkoviště nadále v provozu nepřetržitě 24 hodin. „Tímto krokem chceme přilákat více zájemců o tuto službu,“ podotkl Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí TSK.

 Pilotní projekt nočního a víkendového stání na Rajské zahradě TSK odstartovala 1. září 2005. „V polovině letošního roku celý projekt vyhodnotíme a pak případně rozhodneme, zda jej rozšíříme i na další parkoviště typu P+R,“ řekl Mrázek.

 Předplatné pro noční a víkendové stání činí 250 korun za 30 dnů. Na základě smlouvy s provozovatelem parkoviště a po zaplacení měsíčního předplatného dostane majitel vozidla čipovou kartu, která mu umožní vjezd a výjezd z parkoviště.

 Na území hlavního města je nyní v provozu 15 parkovišť typu P+R, většina z nich je umístěna u stanic metra v okrajových částech metropole. Parkoviště P+R (z anglického park and ride, tedy zaparkuj a jeď) jsou zapojeny do systému Pražské integrované dopravy. Poplatek za jejich využívání je deset korun za jeden den. Provozní doba je od čtyř hodin ráno do jedné hodiny ranní následujícího dne. Aktuální informace o obsazenosti parkovišť P+R mohou motoristé nalézt na dopravním portálu TSK.

 

Aktuální seznam parkovišť P+R:

Skalka I. a II., Zličín I. a II., Nové Butovice, Opatov, Ládví, Rajská zahrada, Černý Most I. a II., Palmovka, Radotín, Nádraží Holešovice, Běchovice a Chodov.