Tisková prohlášení - seznam

Blokové čištění nabralo vysoké tempo, využijte službu TSK Info

V intenzivnější podobě se od září do vybraných pražských ulic vrátilo blokové čištění komunikací. „I přes léto blokové čištění probíhalo, ale s ohledem na dovolené v mírnějším tempu. Nyní jsme se vrátili v plném nasazení, ve kterém budeme pokračovat až do konce října,“ uvedl Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Technické správy komunikací hl. m. Prahy.

Blokové čištění již od jara probíhá od 8 do 15 hodin. Na tomto čase se nic nemění.

TSK doporučuje motoristům sledovat dopravní značení v ulicích. Značky zákaz zastavení s podtabulkou, kde je uveden datum a čas, budou rozmístěny vždy sedm dní před zahájením blokového čištění v konkrétní ulici.

Ideální možností, jak si zajistit včasné informace o blokovém čištění, je služba TSK Info. „Jedná se o bezplatnou službu. Uživatel po registraci dostane do zadané adresy informace o chystaném blokovém čištění v jím zvoleném úseku vždy týden a jeden den před samotným čištěním,“ dodal Mrázek. Zájemci naleznou odkaz na službu TSK Info na přímo na hlavní stránce společnosti www.tsk-praha.cz. K aktivaci služby je nutná registrace, po vyplnění registračního formuláře je zájemci zaslán e-mail na adresu jím uvedenou v registračním formuláři se žádostí o autorizaci. Autorizovaný uživatel se může následně přihlásit a po přihlášení si nastaví zasílání požadovaných informací.

Podrobné informace o blokových čištěních v dané lokalitě lze nalézt také na  www.tsk-praha.cz v odkazu „Čištění komunikací“. Uživatel si může zadat buď název ulice a následně se objeví datum, kdy se blokové čištění uskuteční, nebo naopak zadá konkrétní den a zobrazí se všechny ulice, ve kterých budou práce probíhat.