Tisková prohlášení - seznam

Opravy komunikací v Karlíně nekončí

Značné úsilí a nemalé finanční prostředky věnuje Technická správa komunikací hl. města Prahy obnově vozovek a chodníků v pražském Karlíně.

„S pracemi jsme začali ihned po povodních, které neutěšený stav komunikací ještě výrazně zhoršily. Zrekonstruovali jsme již významnou část karlínských ulic,  s obnovou však zdaleka nekončíme,“ uvedl ředitel TSK Luděk Dostál.

Ještě na podzim letošního roku se opravy dočkají ulice Šaldova v úseku od Sokolovské po Křižíkovu a také Thámova ulice. „Na příští rok máme připravenu rekonstrukci Vítkovy ulice od Pobřežní po Pernerovu a zbytek Šaldovy. Na řadu také přijde dokončení Křižíkovy od ulice Prvního Pluku po Karlínské náměstí,“ informoval Dostál.

Po povodních Technická správa komunikací v Karlíně již opravila Sokolovskou, Pobřežní a většinu Křižíkovy ulice. Ještě před záplavami prošla rekonstrukcí Pernerova ulice, která díky tomu jako jedna z mála vozovek v Karlíně odolala ničivému živlu.

Karlínské ulice tak postupně získávají zcela nový moderní vzhled. „Chodníky pokrýváme mozaikovou dlažbou, při opravě vozovek vytváříme zálivy na parkování automobilů a zároveň zvyšujeme bezpečnost silničního provozu,“ vypočítal šéf TSK.  „Přitom stavební práce jsou poměrně náročné, protože povodně výrazně poškodily nejen povrch komunikací, ale i jejich podloží, které musíme sanovat,“ dodal.