Tisková prohlášení - seznam

V Praze zima ještě zdaleka nekončí

Zimní počasí bude v hlavním městě nadále vládnout i v nejbližších hodinách a dnech. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu by dnes večer mohlo napadnout až pět centimetrů nového sněhu, sněžit má i zítra.

„Teploty se budou pohybovat okolo nuly, což je pro údržbu komunikací velmi složité. Zároveň bude vát poměrně silný vítr,“ uvedl tiskový mluvčí Technické správy komunikací hl. města Prahy Tomáš Mrázek.

TSK proto vyzývá motoristy ke zvýšené opatrnosti. „Věřím, že řidiči přizpůsobí svoji jízdu povětrnostním podmínkám,“ zdůraznil Mrázek. TSK v souvislosti s předpovědí počasí vyhlásila pro své dodavatelské společnosti pracovní pohotovost. Firmy jsou tak kdykoliv připraveny vyrazit na výzvu dispečinku TSK do pražských ulic.

TSK je zodpovědná za 2 282 kilometrů z více než tři a půl tisíce kilometrů komunikací na celém území metropole. Za zbytek jsou zodpovědní ostatní správci. V metropoli jsou komunikace podle své důležitosti rozděleny do tří základních kategorií. U nejvýznamnějších dopravních tepen zařazených do I. pořadí má TSK ke zmírnění závad ve sjízdnosti čtyři hodiny od výjezdu techniky. Místní komunikace zařazené do II. a III. pořadí přicházejí na řadu až po ošetření nadřazených komunikací.

Hlavními smluvními partnery jsou společnosti Pražské služby, Ipodec – čisté město a Martin Javůrek – Eko-Patrol. Pro komunikace prvního pořadí mají dodavatelé k dispozici 69 sypačů a pro komunikace druhého a třetího pořadí 55 strojů. Pro potřeby Integrovaného záchranného systému a Dopravního podniku jsou dále k dispozici 2 sypače.  Ve strojovém parku jsou také dvě sněhové frézy.